Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj č. 2/2006

11. 2. 2008

Sdružení onkologických pacientů Karviná

 

Adresa: Karvinská hornická nemocnice a.s., Zakladatelská 975/22,

 735 06 Karviná – Nové Město

Telefonní kontakt do klubovny: 596 338 177

Provozní doba v klubovně:  Úterý:     8,00 – 12,00 hodin

                                          Čtvrtek: 10,00 – 14,00 hodin

                                       Z P R A V O D A J  č. 2_06

 

Únor 2006

Motto: „Únor bílý pole sílí“.

Stále bílo kolem,  je pro většinu z nás únavné. Chtěli bychom sluníčko, kousek zeleně,  ale to si ještě počkáme. A tak se budeme radovat spolu s našimi dětmi, či spíše s vnoučaty, že se jim zima vydařila a hlavně budeme doufat, že jednou to jaro přijde. Komu to nepůjde samo, ať si zkusí zanotovat písničku „Přijde jaro přijde…“.

 

Komu blahopřejeme k narozeninám?

Božence S., Jindřišce Sz., Janovi S                                        

a především Alosii Ščurkové k jejímu krásnému

kulatému výročí.

Naše milá pamětnice, ať máš roků stále více,

abys byla veselá a pořád s námi řádila.

Při těch našich setkáních, kde  se snažíš s námi být,

Tvůj úsměv tu bude s námi, dlouho budeme Tě vídat rády.

 

 

                                                            

Co se podařilo

 

v     Zpracovat plán činnosti našeho klubu na rok 2006, včetně konečného vyúčtování roku 2005. Není lehké všem sponzorujícím organizacím rozúčtovat jednotlivé položky, které jsme z jejich sponzorského daru čerpaly. Velký dík patří Bláže a Miládce, že se se všemi těmi papírky úspěšné prokousávají.

v     Poděkování také patří Jarušce K. za celoroční vedení kroniky a za činnost revizní komise, která pod jejím vedením pracuje. Zpracovala také plán činnosti revizní komise na rok 2006.

 

Připravujeme

 

v     23. 2. 2006 vás zveme na 10.00 hodinu do klubovny na předváděcí akci výrobků firmy JUST, jejíž heslo zní „JUST přichází z přírody“. Tato firma je zaměřena na produkci vyvážených potravin a potravinových doplňků.Některá děvčata tak učinila na předvánoční akci. Mohou Vám již předat své zkušenosti s těmito výrobky.

v     Podařilo se získat příspěvek 3 000,-- korun na naši činnost od  firmy JÄKL, a.s. Karviná.

v     Do 15. 3. 2006 je nutno zpracovat přihlášku na letošní květinový den. Doufáme, že kdo bude moci, pomůže s prodejem, abychom letos získaly větší část z výtěžku prodeje, než  tomu bylo v loňském roce. Jsou to v podstatě naše vlastní zdroje nutné do rozpočtů.

v     27. 2 2006 se uskuteční seminář, který pořádá občanské sdružení VITA Ostrava pro neziskové organizace. Seminář má téma „Jak přesvědčivě prezentovat I.“.

v     V dubnu chystá Aliance českých organizací žen s rakovinou prsu 2. vzdělávací seminář „Využití didaktického modelu k nácviku samovyšetření prsu“. Ještě není upřesněn termín, ale měla by jet děvčata, která tuto tématiku přednáší.

v     Na minulé schůzce informovala Zuzka o možnosti využít nabídky Diabetického klubu Karviná zúčastnit se jejich rekreačních  a rekondičních pobytů. Ráda Vám je upřesním, neboť co je psané, to je dané:

1.      Rekreační pobyt SKI Zahrádky Jasná pod Chopkom. Termín 24. 6. – 1. 7. 2006, cena 4 200,-- Sk.

2.      Rekondiční pobyt ORBITA. Termín 16. 6. – 23. 6. 2006, cena 2000--, Kč.

3.      Rekondiční pobyt Hotel DUO Horní Bečva. Termín 30. 9. – 7. 10. 2006, cena 2200,-- Kč.

4.      Rekondiční pobyt Tatranské Matliare. Termín 4. 10. – 14. 10. 2006, cena není zatím upřesněna sdělím v příštím zpravodaji.

Na všechny pobyty se můžete přihlásit prostřednictvím Zuzky D., nebo na tel, č. 737742854.

v           Také upřesňuji termín a místo konání našeho týdenního rekondičního pobytu. Termín 9. 9. – 16. 9. 2006 ORBITA, cena pobytu 1700,-- Kč, příspěvek na dopravu autobusem 150,-- Kč.

v     Rády bychom do našeho programu na tento rok zařadily i víkendový rekondiční pobyt. Navrhněte termín a místo. Pokud budou  penízky pojedeme. Za úvahu by stálo i to, že bychom vyjely vlakem, tak jak to dělají jiné kluby v republice. Podstatně se tak sníží náklady na dopravu ze společné kasy a to bychom jistě všechny přivítaly.

v     Jedna z členek přišla s návrhem uskutečnit naše klubové schůzky v novém hotelu Na Fryštátské. Je tam pěkná banketka, ale bohužel v prvním patře a WC je v přízemí. Myslím, že pro řadu členek by to bylo nevyhovující. Navštivte eventuelně hotel samostatně a  sdělte nám Váš návrh. Můžeme si příště o tom popovídat. 

Kultura

 

14. 2. 2006 v 18,00 Kinokavárna Reflex vystoupí vokální soubor Gentleman Singers s pořadem „Od renesance po spirituály“.

 

24. 2.  2006 v 19,00 velký sál MěDK Karviná uvede Divadlo pod Palmovkou hru A. Dumase a J. P. Sartreho KEAN.

 

2. 3. 2006 začne v 15,00 vernisáží v galerii Pod věží  výstava keramiky.

7. března v 19,00 se ve velkém sále MěDK Karviná uskuteční koncert ke 45. výročí založení souboru „Spirituál kvintet“.

 

                                                                                                                     Vlasta

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář