Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozdravné aktivity členům spolku

15. 12. 2017

Projekt: Zajištění ozdravných aktivit členům onkoklubu Karviná.

Prioritou projektu bylo zajištění týdenního rekondičního pobytu s rehabilitačními službami pro 22 členů klubu.  Realizace projektu proběhla ke spokojenosti účastníků. Děkujeme za dlouholetou podporu těchto projektů.

Někdy v dubnu po dohodě s manažerkou Lázní Teplice nad Bečvou jsme celý pracovní tým, navštívily Hotel Moravan a dohodly podmínky pobytu našich členů. Paní Pastorková byla velice vstřícná, byl to pěkný výlet. Zpět jsme přivezly informace, které jsme na květnové schůzce předaly účastníkům.

Ozdravný pobyt se konal od 11. do 16. června. Přepravu opět zajistila přepravní firma MIDIBUS Karviná, která je našim jediným a vstřícným dopravcem.  Účastníků bylo 23, někteří byli poprvé. Už v autobusu byla skvělá atmosféra. Každoroční pořádání rekondičních a ozdravných pobytů je členy spolku oceňováno nejvíce. Pobyt v čistějším, hezkém a zdravějším prostředí je vítanou změnou. Povídání s účastníky i dřívějších pobytů, povídání o ostatních aktivitách spolku nejvíce oceňují noví členové klubu.

                Program pobytu byl plněn, rozšířený o možnost každodenního cvičení ve skvěle zařízené tělocvičně. Ranní rozcvičky nestačily. Plavání ve velkém bazénu bylo možné využít kdykoli, během dne. Účastníci velice ocenili to, že tolik možností ke cvičení na žádném rekondičním pobytu ještě neměli. Další v programu byla návštěva Zbrašovské aragonitové jeskyně. Následovala prohlídka Hranické propasti.  V Lázních Teplice nad Bečvou jsme byli dvakrát na zájezdu v dřívější době a letos si klienti tyto malé lázně užili se vším, co nabízejí. Hezké, upravené, všude krásná příroda, i když pro někoho náročný terén. Počasí přálo procházkám v okolí a tak došlo i na výlet do blízkých Hranic na Moravě. Po večerech, pokud se necvičilo, neplavalo, došlo i na společné povídání a hry. Tyto chvíle také oceňují nejvíce noví účastníci. Vždy dojde na vzpomínání na minulé pobyty a srovnávání. Letošní pobyt byl ten nejlepší, shodují se účastníci, ale to je tak vždycky. Stoupá neustále úroveň služeb, nabídka využití objektů. Ale také cena.

                Bylo pořízeno přes sto fotografií. Zpracovaná malá prezentační brožurka, do souhrnné brožury o činnosti spolku, také zapracovaná zmínka o pobytové akci. Tyto vlastní tiskoviny umísťujeme do vitríny v panelu chodby Karvinské hornické nemocnice, na nástěnky v Poliklinice, nemocnici a v Rehabilitačním sanatoriu. Byly součástí prezentace spolku v Nadačním městečku. Při příležitosti Hornických slavností. V září proběhly tři akce, na kterých jsme rovněž prezentovali činnost a tyto brožurky jsme přidali do dárečku členkám bohumínského spolku Profit 12, který letos organizoval Regionální setkání klubů ze severní Moravy. Spolupracujeme se sdružením Amazonek v Cieszynie a přijaly jsme pozvání na oslavu jejich dvacetiletého působení. Na den 20. září zorganizovaly ženy z polského Rybnika společné setkání členů jejich organizace a členů spolku ONKO Naděje a Žilinských Venuší. Bavilo se spolu téměř devadesát členů pacientských organizací. I tam jsem měla možnost stručně zhodnotit naši patnáctiletou činnost. Září bylo plné příjemných akcí. Jsou motivací pro další rozvíjení spolku a inspirací pro zajištění akce, kde si připomeneme 15. let působení klubu v Karviné.            

                Jsem ráda, že se každým rokem podaří zajistit rekondiční pobyt členům spolku. Byly roky, kdy jsme pořádali i více pobytů, to už nebude, ale jsme rádi, že tato služba spolku funguje. Snažíme se všude domluvit přijatelné ceny, celkem se to daří. Věřím, že i nadále bude možné zajišťovat akce, které pomáhají klientům žít tak, aby nepociťovali omezení v možnosti využít sportovní, kulturní i společenské akce. V současné době má spolek 52 členů. Stále přibývají noví, ale odcházejí jiní. Nezvládají už účast na nabízených akcích. Ostatní si užívají společných akcí a to, že jsme rozšířili spolupráci s příhraničními spolky, je velice vítaná aktivita.

Zpracovala: Monczková B.

               

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář