Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krizové centrum

12. 1. 2008

 

KRIZOVÉ CENTRUM ONKOLOGICKÝCH PACIENTU REGIONU KARVINÁ


ONKO-Naděje, sdružení onkologických pacientů Karviná

Sídlo: Karvinská hornická nemocnice a.s., Zakladatelská 975/22, 73506, Karviná - Nové Město

Kontakt: tel.: 596 338 177, e-mail: onko.nadeje@seznam..cz

Činnost a využití krizového centra


Slouží: 
1/ ke schůzkám onkologických pacientů, kteří jsou nebo byli členy klubu
2/ pacientům z čekáren ambulance ke konzultacím
3/ k organizaci návštěv zástupců spolupracujících organizací, odborných lékařů,  zástupců  farmaceutických firem,  k  přednáškám odborných lékařů a sociálních pracovníků
4/ jako středisko informací pro onkologické pacienty v oblasti sociální, 
    zdravotní
5/ k využití k doléčování jizev po operacích a jiných poškozeních
    pacientů Biolampou
6/ jako dílna pro rukodělné práce a pracovní terapii členů
7/ jako kancelář k veškeré administrativní práci a organizování aktivit sdružení

8/ jako informační místo pro nové aktivity klubu, které však relizuje společnost vzniklá z     iniciativy klubu pro pacienty v produktvním věku. Kteří se po léčbě vracejí do pracovního procesu a obtížně hledají uplatnění na trhu práce. Více na www.onkopomockarvina.cz

Krizové centrum bylo otevřeno 1.7.2003
Provozní hodiny: úterý: 8,00 - 12,00 a čtvrtek: 10,00 - 14,00 hodin

Tato naše klubovna se nachází v čtvrtém patře budovy B, Karvinské hornické nemocnice v Karviné - Novém Městě.

Pomáháme pacientům s onkologickým onemocněním, jejich rodinným příslušníkům, příznivcům. Jsme tu již deset let. Sdružení má 62 členů, především žen. Snažíme se zkvalitňovat život nemocným, osvětovou práci k prevenci nádorového onemocnění oslovovat širokou veřejnost v Karviné a okolí. Podporuje nás Statutární město Karviná - Odbor rozvojera i Odbor sociální a zdravotní., Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Na zařízení a vzniku Krizového centra se podílela také Severomoravská Energetika, obce, jejichž občané navštěvují schůzky a podílejí se na aktivitách sdružení. Činnost klubu opět podporuje karvinská Nadace rozvoje zdraví Karviná.

Sponzory byli v počátcích činnosti i Novartis, s.r.o. Praha, Fond drobné pomoci Českého Telecomu a Siemens s.r.o., Praha. Za všechny finanční prostředky děkujeme a velice si vážíme podpory, které se nám dostává.

 

Našim cílem je, aby se v každé karvinské rodině vědělo, že je tu takový klub. Jak kdo s touto informací naloží, neovlivníme. Ani to, jestli přiložené brožurky skončí v šuplíku ve stole nebo si je přečte více lidí. Téměř každá karvinská rodina má svého nemocného. Nebylo by dobře, kdyby zůstal v izolaci. Nabízíme únik před chmurnými myšlenkami a zachování kvalitního, aktivního života. Přejeme všem i sobě hodně zdraví pohodových chvilek mezi přáteli a v rodině.

A co Vy, kterých se tyto informace mohou týkat? Nejste zvědaví na to, jestli by Vám pobývání v kolektivu stejně postižených lidí nebylo lépe? Přijďte, zaklepejte, můžete vznést své dotazy i e- mailovou poštou. Půjčujeme rehabilitační pomůcky, pořádáme přednášky, prezentační akce pomůcek a prádla pro nemocné. Pojeďte s námi na rekondiční pobyt, na zájezd. Přijďte se podívat mezi nás na schůzku, která se koná každé druhé úterý v měsíci, v 15,00 hodin. Do salonku Rehabilitačního sanatoria v Karviné 8. Nebuďte sami!

Podrobnější informace najdete také v brožurkách a letácích, které si tiskneme a roznášíme do čekáren lékařů, lékáren, na kontaktní místa sociálních služeb.
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář